Popis software Autopark

Pomocou software Autopark - Kniha jázd vytvoríte rýchlo a ľahko knihu jázd vášho firemného, súkromného a vypožičaného vozidla.

Program umožňuje spätne rekonštruovať knihu jázd za minulé roky až do súčasnosti podľa platnej legislatívy. Stačí zadať vaše pravidelné jazdy (určíte trasu a účel jazdy, početnosť používania jázd v percentách, obdobie výskytu jazdy, u firemného vozidla zadáte dátumy a miesta čerpania PHM a ďalší...),upresníte obdobia a dni v týždni, kedy sa vozidlo nepoužívalo a sprievodca Vás krok za krokom povedie zostavením knihy jázd - zadáte obdobie roka a počet chýbajúcich km, ktoré chcete zrekonštruovať. A skôr než dopijete svoju kávu, kniha jázd vášho vozidla je hotová a môžete ju vytlačiť na ľubovoľnú tlačiareň. Navyše si vzhľad tlačenej knihy upravíte podľa svojich predstáv - môžete si určiť šírky koloniek, nepotrebné údaje ľahko vyradíte z tlače, zvolíte si tlač na šírku alebo na výšku papiera. Jedna z mnoho ďalších funkcií umožňuje aj hromadné vkladanie vzorových jázd pomocou ročného kalendára - behom chvíľky vložíte napríklad do päťdesiat dní v roku. V programe si môžete evidovať aj ďalšie výdavky na vozidlo (nákupy oleja, náhradných dielov, servisy a pod.), sledovať spotrebu a štatistiku všetkých ďalších údajov za jednotlivé mesiace aj za celý rok. Určite využijete aj Plánovač, ktorý vás automaticky upozorní na termíny servisu, stk, výmena pneu, leasing, povinné ručenia atď. Užívatelia platobných tankovacích kariet (ArmexOil, Arval, AXIGON, Benzina, BOROO, CCS, DFC, DKV, eMyto.sk, EuroOil, EUROWAG, FuelOmat, KM-PRONA, LeasePlan, LUKOIL, MOL, OMV, PAP OIL, Premid, Shell, SILMET a Slovnaft) môžu načítať údaje v elektronickej podobe, ktoré sú automaticky roztriedené do nákupov phm a ostatných výdavkov jednotlivých vozidiel. Rovnako je možné načítať údaje z najrozšírenejších GPS online/offline systémov. Tento program skrátka dokáže všetko, čo pre pohodlné a rýchle zostavovanie knihy jázd budete potrebovať.

Pomocou software Autopark - Cestovné príkazy veľmi pohodlne a rýchlo vytvoríte domáci alebo zahraničný cestovný príkaz.

Program vypočíta celkom automaticky domáce a zahraničné stravné, vreckové, vyúčtuje poskytnuté zálohy, vie pracovať aj so zahraničnými menami a dokáže taktiež spočítať náhradu za použitie súkromného a vypožičaného vozidla. Jedna z mnohých funkcií programu umožňuje kopírovanie cestovného príkazu do iného dňa, čo využijete pri rovnakých alebo podobných cestách. Naviac môžete skopírovať ľubovoľný cestovný príkaz pre iného pracovníka, ktorý vykonal rovnakú pracovnú cestu a je teda zbytočné ten istý cestovný príkaz vytvárať. Program samozrejme dokáže skopírovať ľubovoľné jazdy priamo z knihy jázd do cestovného príkazu a naopak. K dispozícii je taktiež kopa užitočných databáz ako sú sadzby domáceho a zahraničného stravného, vývoj cien pohonných hmôt, základných náhrad a mnoho ďalších. Dajú sa stiahnuť aktuálne kurzy zahraničných mien priamo z internetu, zo servera Európskej národnej banky. Po automatickom vyúčtovaní vytlačí dokonalý a pekne vypadajúci cestovný príkaz v štandardnej podobe, ktorý poznáte z praxe.

Pre rýchly a komfortný výpočet vzdialeností trás a zobrazenie na mape možno použiť podrobné Mapy Slovenskej republiky, Českej republiky a Európy. Zadanie trasy a výpočet km je pritom veľmi jednoduchý a intuitívny. Je možné vykonať bežný slovný zápis trasy (napr. Bratislava ,Košice, Bratislava) a nechať program, aby sám vyhľadal zodpovedajúcu vzdialenosť v km, alebo je možné trasu zostaviť z ľubovoľne zvolených bodov priamo na mape. Pre tieto účely je tiež možné vytvoriť si vlastnú databázu užívateľských objektov. Mapy sú zobrazované v samostatnom okne, je teda možné si ich zväčšiť na celú obrazovku alebo podľa potreby. Všetky mapy sú pripravené v spolupráci s renomovanou firmou Seznam.cz, a.s. a sú priebežne aktualizované.

Software Autopark je určený pre Windows 7 a vyššie (8, 8.1, 10, 11; Server 2008, 2012, 2016, 2019, 2022). macOS (OS X, Mac OS) nie je podporovaný, ale Autopark je plne funkčný ako v Parallels Desktop for Mac tak vo VirtualBox for OS X. Autopark možno tiež virtualizovať cez platformu Citrix.

Komfortná kniha jázd

Základom software Autopark je komfortná kniha jázd, ktorá ponúka funkcie vkladanie vzorových jázd, hromadné vkladanie jázd cez celoročný kalendár, spätnú rekonštrukciu chýbajúcich km pomocou pravidelných jázd a ďalšie nadštandardné funkcie, ktoré urýchlia a spríjemnia Vašu prácu. V knihe jázd je možné robiť akékoľvek dodatočné úpravy a zmeny, kdekoľvek je možné všetko prekontrolovať a prepočítať, zaktualizovať tachometer a pod. Začínajúcim užívateľom pomôže s tvorbou knihy jázd krok za krokom Rýchly sprievodca

Spätná rekonštrukcia

V prípade potreby je možné spätne zrekonštruovať chýbajúce km v knihe jázd. Stačí zadať pravidelné jazdy, čerpanie phm, pauzy, kedy sa s vozidlom nejazdilo a Sprievodca užívateľa postupne prevedie celú rekonštrukciu.

Hromadné vkladanie jázd

Veľmi obľúbenou funkciou je hromadné vkladanie jázd pomocou celoročného kalendára. Stačí vybrať vzorovú jazdu zo zoznamu a v kalendári zaškrtnúť políčka dní, do ktorých je potrebné určitú jazdu hromadne nakopírovať.

Cestovné príkazy

Software Autopark vypočíta celkom automaticky domáce a zahraničné stravné, vreckové, vyúčtuje poskytnuté zálohy, vie komplexne pracovať so zahraničnými menami. Tiež je možné skopírovať cestovný príkaz do iného dňa alebo pre iného pracovníka. Po vyúčtovaní je možné vytlačiť formulár cestovného príkazu v štandardnej podobe, ktorý je rozšírený v praxi.

Mapy a vzdialenosti

Pre rýchly a komfortný výpočet vzdialeností trás a ich zobrazenie na mape možno použiť podrobné Mapy SR, ČR a Európy. Zadanie trasy a výpočet km je pritom veľmi jednoduchý a rýchly. Mapy SR a ČR sú v mierke 1:10 000, mapa Európy (mimo hraníc ČR a SR) je v mierke 1:800 000

Podrobné štatistiky

V software Autopark máte prehľad o všetkých štatistických údajoch o vozidlách pre každý mesiac aj celý rok, buď jednotlivo alebo súhrne pre viac vozidiel. Sledovať možno výdavky na phm, ostatné výdavky na prevádzku vozidla (i podrobne podľa kategórií), cestnú daň, výdavky na súkromné jazdy, počet firemných a súkromných km, počet jázd atď.

Analýza spotreby

K dispozícii je podrobná analýza spotreby pre každé vozidlo, kde je pre každý mesiac a celoročne uvedená normovaná a reálna spotreba a ich percentuálny rozdiel, čerpané a spotrebované množstvo phm. Evidovať možno aj počiatočný a koncový stav nádrže pre každý mesiac.

Plánovač termínov

Pri správe vozového parku nájdete uplatnenie Plánovač termínov, ktorý umožňuje evidovať a sledovať rôzne termíny a akcie, ako napr.: stk, emisie, servis, povinné a havarijné poistenie, leasing a pod. Plánovač automaticky na zvolený termín upozorní podľa dátumu alebo stavu tachometra.

Cestná daň

Software Autopark vypočíta výšku cestnej dane podľa pravidiel jednotlivých krajov.

Tankovacie karty

Používanie platobných tankovacích kariet je stále rozšírenejšie, preto software Autopark podporuje najpoužívanejšie typy ArmexOil, Arval, AXIGON, Benzina, BOROO, CCS, DFC, DKV, eMyto.sk, EuroOil, EUROWAG, FuelOmat, KM-PRONA, LeasePlan, LUKOIL, MOL, OMV, PAP Oil, Premid, Shell, SILMET a Slovnaft. Údaje z týchto kariet, ktoré dostávajú užívatelia v elektronickej podobe, sú automaticky načítané do nákupov phm a ostatných výdavkov jednotlivých vozidiel. Podporované sú aj univerzálne karty.

Autopark novo umožňuje tiež import dát z tankovacích stojanov HORN TECALEMIT a Kupson AVP-31.

Načítanie GPS údajov

V prípade potreby kontrolovať pohyb vozidiel, podporuje software Autopark načítanie údajov z GPS online/offline systémov (vo vozidle napevno umiestnené zariadenie, z ktorého sú údaje prenášané do počítača, kde sa na mape zobrazí skutočný a presný pohyb vozidla).

Podporované sú tiež všeobecné súradnicové formáty (GPX, KML, NMEA atď.) z najrôznejších gps loggerov, navigácií, autokamier (napr. TrueCam) a ďalších zariadení.

Aktuálne podporujeme tieto systémy:
Auto-GPS (Eurosat CS, spol. s r.o.)
Commander (Commander Systems s.r.o.)
Dynavix (Dynavix a.s.)
GPS Dozor (TLV s.r.o.)
Chytré auto (T-Mobile Czech Republic a.s.)
Meta Trak (C.A. System s.r.o. / SETECH s.r.o.)
My JABLOTRON (JABLOTRON ALARMS a.s.)
O2 Car Control (O2 Slovakia, s.r.o)
Positrex))) (LEVEL s.r.o.)
SatelitniSledovani (Monitoring RC System, s.r.o.)
Spotreba.sk (AUTOBAZAR.EU s.r.o.)
Škoda Connect LITE (Škoda Auto a.s.)
T-Cars Fleet Management (T-Cars System s.r.o.)
T-Mobile Autopark (T-Mobile Czech Republic a.s.)
Tessie — For your Tesla (Tessie Technology LLC)
Vehicle tracking system - VTU (MapFactor s.r.o.)
Vodafone auto manažer (Vodafone Czech Republic a.s.)
Vodafone eDohled (Vodafone Czech Republic a.s.)

Ďalej podporujeme tieto systémy:
ALD CarMonitor, ALTEA Evolution, Arval Fleet Control, Asphere.sk, AUTOAWACS, AutoGuard, AutoLocator, AutoReport, BMW TPA, Car Data System, Car-Monitor, Car Patrol, CarWatch, CCS Carnet, CCS Monitor, Cebia SAT, DFC Monitor, Ecofleet, EDALOCK, Fleetware on NaviGate, FuelTrack, GARMIN (navigácie s funkciou ecoRoute), GPS128Q/BTCD110, GPS-Buddy, iMonitor, JAVO-GPS, KZ systém, LogBookie, LogisCarE, Lokátory.cz, Lupus Kontrolor, METASAT-TVM, mTrack, OKO2, ONI system, ORBtrack, PATRIOT, ProTank 2000, RACAR, REX, SatelCar, SHERLOG Trace, SIXT monitor, Sledujauta, SLEDUJ AUTO, SmartPT tracking system, Spirit, TomTom WORK, UNIQA SafeLine, VISION, WayLogger, WEB DISPEČINK.

Možný je aj import z niektorých aplikácií pre smartphony a PDA:
aCar pre Android, Kniha jízd pro iPhone, Motion (Android, iOS), My fuel manager (WP), Spotreba.sk (Anddroid, iPhone), SprintDB Kniha jázd pre PDA, TMCZ Drivebook.

Prístupové práva

V software Autopark je možné nadefinovať zoznam užívateľov a ich prístupové práva. Administrátor prideľuje práva k rôznym jednotlivým činnostiam, rozlišuje sa aj náhodné prehliadanie a pridávanie/editácia/mazanie údajov.

Uzamykanie obdobia

V prípade potreby je možné uzamknúť určitú časť knihy jázd, keď napr.: administrátor uzatvorí hotové obdobie, v ktorom bez jeho povolenia nie je možné robiť akékoľvek dodatočné úpravy údajov.

Tlač Knihy jázd

Vzhľad tlačenej knihy jázd si užívateľ môže prispôsobiť svojím potrebám a predstavám. Je možné rýchlo meniť poradie a šírku koloniek, vyradiť určité stĺpce z tlače atď. Tlačiť je možné samozrejme aj všetky ostatné databázy, ako je zoznam čerpania phm, štatistiky, spotreby a pod. Podporovaný je taktiež export údajov do rôznych formátov (Excel, Text, Html, Access, atď.)